اصلاح لبخند با بلیچینگ

یکی از روشهای اصلاح لبخند بلیچینگ دندان میباشد که مشکل بدرنگی دندان ها را رفع می نماید. در بلیچینگ از مواد خاص اکسید کننده مانند پراکسید هیدروژن برای سفید کردن دندان ها استفاده میشود، در روش بلچینگ دندان مولکول های رنگ نسوج دندانی را تجزیه میکنند،و مانند استفاده از وایتکس کثیفی ها را نابود میکند و پاکی و سفیدی را به ارمغان آورند،بلچینگ دندان یک روش شیمیایی است. با بلیچینگ نمیتوان مشکلاتدیگر دندان را برطرف کرد،در ضمن باید گفته شود که استفاده از بلیچینگ میتواند در موارد محدودی حساسیت دندانی ایجاد کند، که جای نگرانی نیست و پس از مدتی رفع خواهد شد، پس اگر طی روزهای اولیه پس از بلچینگ دندان با سردی آب یا گرمی غذا دچار ناراحتی شدید هرگز نگران نشوید.

اصلاح لبخند و کاربرد بلیچینگ دندان در برخی مشکلات دندان

بلچینگ دندان در مواقعی کاربرد دارد که تنها مشکل دندان بد رنگی آن باشد. بعنوان مثال اگر دندان ها نیاز به ترمیم دارند یا دچار پوسیدگی و شکستگی هستند ابتدا باید این مشکلات رفع گردد و سپس از بلچینگ استفاده شود.

اصلاح لبخند و کاربرد لمینت دندان برای رفع برخی مشکلات دندان:

بطور کل لمینت دندان میتواند در موارد زیادی کابرد داشته باشد که برخی از آنها عبارت است از: شکستگی دندان، نامرتبی دندان ها و عقب-جلو بودن آنها، خراشیدگی دندانها، بدرنگی آنها یا مشکلات مربوط به پرکردگی های حجیم و بدرنگی ایجاد شده در راستای آن.

تفاوت بلچینگ و لمینت دندان

دوام لمینت دندان از همه روش ها بیشتر است.
استفاده بیش از حد از بلچینگ دندان توصیه نمیشود
افراد با استفاده از بلچینگ فقط میتوانند مشکلات مربوط به بد رنگی خود را رفع کنند
اما لمینت کاربردهای بیشتری دارد و برای بیشتر موارد مربوط به دندانپزشکی زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد،از جمله این موارد میتوان به رفع فاصله دندانی اشاره کرد که در این مبحث با استفاده از موادی خاص این فاصله ها را پوشش میدهند.

در پایان توصیه میشود بنابر نظر پزشک خود و پس از معاینه یکی از روش ها را برگزیده و برای انجام آن اقدامات لازم را انجام دهید.