بعضی از دندانپزشکان می گویند که لمینت دندان بهتر می باشد، اگرچه ما با این بیانیه مخالف نیستیم. تفاوت بین ونیرهای کامپوزیتی و لمینت سرامیکی این است که لمینت سرامیک در آزمایشگاه به سادگی ساخته می شود. اما با استفاده از کامپوزیت ونیر دندان دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی دندان خودش شخصا آن ر با توجه به تجربه و سواد انجام می دهد 

سؤالی درباره سلامت و ایمنی لبخند شما با استفاده از کامپوزیت ونیر دندان پرسیده می شود. هر بار که یک دندان را برای لمینت سرامیکی تراش می دهید، خطر شکستن دندان را افزایش می دهید. همچنین باید در طول استفاده و زندگی بیمار تعدادی از مواقع به مراقبت نیاز دارد. از سوی دیگر ونیرهای کامپوزیت هیچ یک از این خطرات را به همراه ندارند.

مطمئنا کامپوزیت ونیر دندان نیز ممکن است خراب شود، اما شما می توانید آنها را با هزینه های بسیار کم ترمیم کنید.

قیمت کامپوزیت ونیر دندان

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کامپوزیت ونیر دندان ، بهتر است با مطب تخصصی دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دکتر بهرامی تماس بگیرید

روش کامپوزیت ونیر دندان

روش کامپوزیت ونیر دندان بسیار ساده است. ابتدا برای مشاوره درمان با دندانپزشک زیبایی آماده شوید. هنگام مشاوره دندانپزشک زیبایی آن را با انتظارات و درخواست خود آگاه کنید ، ارزیابی کامل از دهان شما انجام می شود. در اینجا مطمئن خواهند شد که همه چیز سالم و خوب است. شما می توانید رنگ دندان را انتخاب کنید.

سپس در صندلی نشسته و دندانپزشک هنر خود را به کار می برد. هیچ نوع تزریقی وجود ندارد و دندان های شما به سادگی برای کامپوزیت دندان آماده می شوند. این شامل هیچ تراش یا کشیدن دندانی نیست و کامپوزیت مستقیما روی دندان قرار داده می شود. سپس جادوی دندانپزشکی زیبایی اتفاق می افتد.

اگر هر گونه بی نظمی و یا نقص کوچک وجود داشته باشد ، دندانپزشک آنها را در آنجا مرتب کرده و سپس می توانید لبخند بزنید و بلافاصله احساس خوبی داشته باشید. کل فرایند کامپوزیت دندان چند ساعت طول می کشد.

طول عمر کامپوزیت ونیر

این یک سوال سخت است و تقریبا به طور عمده وابسته به چگونگی مراقبت از کامپوزیت ونیر دندان می باشد. اگر شما بروکسیسم (دندان قروچه) دارید، ممکن است کامپوزیت ونیر ها انجام شده روی دندان ترک بخورند یا سایدگی پیدا کنند درست مثل دندان های عادی

آیا کامپوزیت ونیر دندان بهتر از وینرهای چینی هستند؟

بله ، بهداشت دهان و دندان شما بهتر خواهد بود ، به همان اندازه زیبا هستند، ارزان تر هستند و طول عمر زیادی دارند.

من یک نامزد خوب برای کامپوزیت ونیر هستم؟

اکثر بیماران برای کامپوزیت ونیر مناسب هستند. اگر دندان ها به شدت آسیب دیده اند، ممکن است برای شما مناسب نباشد. اما بسیاری از مشکلات را می توان تصحیح کرد. ما می گوییم بیمارانی که جوانتر هستند و دندان های طبیعی سالم دارند بهترین کاندیداها هستند.